فيزيوتراپي

 
بخش فیزیوتراپی بیمارستان فوق تخصصی پارسیان از مهر ماه ١٣٨۵ با شروع به کار بیمارستان فعالیت خود را آغاز نموده است. این بخش با مساحت ۱۵۰ مترمربع، در طبقه ۱- بیمارستان (همکف خیابان) واقع شده است. از آنجایی که بخش فیزیوتراپی در نزدیکی درب ورودی همکف خیابان واقع شده است دسترسی مراجعین و افراد معلول به آن بسیار راحت می باشد.                           
بخش فیزیوتراپی مانند سایر بخش های بیمارستان در جهت ارتقاء سطح سلامت مراجعه کنندگان و ارائه خدمات تخصصی با بالاترین کیفیت گام بر می دارد.                                                                                              


فضای درمانی بخش شامل :
قسمت الکتروتراپی با مساحت تقریبی ۵۰ مترمربع دارای شش کابین الکتروتراپی می باشد.

کابینهای الکتروتراپی : دارای تخت معاینه چوبی، پله پای تخت، تابوره، ترالی دستگاه، دستگاه های الکتروتراپی و وسایل مربوطه (استرپ،..)، زنگ اخبار فیزیوتراپیست، جا لباسی،... می باشد.

کابین کشش ستون فقرات : دارای تخت کشش ستون فقرات، پله پای تخت، صندلی چوبی بیمار، جا لباسی،... می باشد.

قسمت مکانوتراپی در دو اتاق مجزا به مساحت ١۵ مترمربع و ٢۴ مترمربع قرار دارد.

اتاق مکانوتراپی (١) : دارای فریم و تخت اگزرسایزتراپی و متعلقات مربوطه، پله پای تخت، چرخاننده شانه (شولدر ویل)، انگشتی دیواری (فینگرلدر) قوس دار، دوچرخه ثابت (پشتی دار)، صندلی چوبی بیمار، ترالی دستگاه، دستگاه الکتروتراپی و وسایل مربوطه (استرپ،..)، سری کامل دنبل، آینه مدرج، مت اگزرسایزتراپی، کمد وسایل مکانوتراپی (شامل انواع ویت کاف، انواع فنرها، انواع کیسه شن، انواع اسلینگ، دست ورز،...)، تقویت مچ و ساعد،...، جا لباسی،... می باشد.

اتاق مکانوتراپی (٢) : دارای پارالل بار، تردمیل، دوچرخه ثابت، میز تقویت عضله چهارسر (صندلی کوادریسپس)، انواع تختهای تعادل (گرد و مستطیل)، توپ ایروبیک، زنگ اخبار فیزیوتراپیست، جا لباسی،... می باشد.

اتاق هات پک : دارای دستگاه هیدروکولیتور (هات پک یونیت) و وسایل مربوطه، حمام پارافین، کمد مخصوص حوله ها، ملحفه ها، روبالشی های پارچه ای و ملحفه های یکبارمصرف، روشوئی، محلول ضدعفونی کننده دست و ... می باشد.

فضاهای دیگر بخش شامل :

پذیرش : در ابتدای بخش واقع شده است. استیشن پذیرش مشرف به درب ورودی بخش و فضای اصلی بخش بوده و دارای یک دستگاه کامپیوتر، دو دستگاه تلفن، کمد پرونده های بیماران سرپایی، دفاتر ثبت بیماران، اوراق مربوط به تشکیل پرونده بیمار و... می باشد.

اتاق مدیریت/مسئول فنی : در درون بخش فیزیوتراپی، در کنار پذیرش بخش واقع شده است.

سالن انتظار : در درون بخش فیزیوتراپی، در کنار قسمت الکتروتراپی بخش واقع شده است.

اتاق استراحت پرسنل : در درون بخش فیزیوتراپی واقع شده است و دارای صندلی، تابوره، یخچال، کمد، جالباسی، آینه،... می باشد. رختکن پرسنل در این قسمت واقع شده است و تداخلی در استفاده آقایان و خانم ها وجود ندارد.
فضای بایگانی و تجهیزات مصرفی : دارای کمد پرونده های بایگانی و کمد تجهیزات مصرفی.

انبار بخش : مقابل درب ورودی بخش فیزیوتراپی واقع شده است.

سرویس بهداشتی : مقابل درب ورودی بخش فیزیوتراپی واقع شده است.

اهداف بخش فیزیوتراپی :

اهداف بخش فیزیوتراپی با تبعیت از رسالت بیمارستان در جهت ارائه خدمات تخصصی فیزیوتراپی با بالاترین کیفیت و ایمنی مطابق با دانش روز و استانداردهای علمی جهانی کوشا بوده و با تکیه بر اصول زیر در این راه گام بر می دارد :
۱) بکارگیری روشهای درمانی نوین فیزیوتراپی برای ارائه بهترین و ﻣﺆثرترین درمان.
۲) احترام به بیماران، رعایت حقوق آنان و تلاش برای ایجاد ارتباط ﻣﺆثر جهت به دست آوردن نتایج درمانی مطلوبتر.
۳) همکاری صمیمانه با تمام پزشکان، بخشها، واحدها برای توسعه کمی و کیفی خدمات فیزیوتراپی.
۴) ارتقاء دانش و مهارتهای عملکردی با شرکت در دوره های آموزشی و بازآموزی.
۵) رعایت اخلاق حرفه ای در تمام فعالیتهای درمانی و کاری.
۶) برنامه ریزی جهت ارتقاء اعتباربخشی در بخش فیزیوتراپی.